Skip to main content
search

Djelatnici Pučkog otvorenog učilišta Čakovec

Upoznajte naš tim

U dinamičnom vremenu promjena i novih izazova, naš tim je predan kontinuiranom istraživanju potreba naše okoline, stvaranju novih programa i podizanju kvalitete pruženih usluga, uključujući i projekte financirane iz EU fondova.

“U Pučkom otvorenom učilištu Čakovec osnažujemo pojedince i zajednicu kroz inovativno obrazovanje i strateška partnerstva, stvarajući tako temelje za uspješnu budućnost.”

Mario ZamudaRavnatelj Pučkog otvorenog učilišta Čakovec
Ravnatelj

Mario Zamuda

Voditeljica administrativnih poslova

Darja Spahija

Voditeljica škole stranih jezika

Andrea Štefić

Andragoška voditeljica

Marta Mikac

Voditelj institucionalne i međuorganizacijske suradnje

Ivica Jeđud

Pučko otvoreno učilište Čakovec okupilo je zavidnu skupinu eksperata, stručnjaka, znalaca, stvaraoca i poduzetnika.

Svi su oni svakodnevno na usluzi.

Upoznajte naše stručne predavač(ic)e!

Internetski marketing i brendiranje

Martina Zadravec

Martina Zadravec, magistra je ekonomije s dugogodišnjim iskustvom u marketingu i prodaji. Ona je marketinška i prodajna stručnjakinja koja iza sebe ima bogato iskustvo u radu, a uz to je i mentor te predavač iz istih područja.
Svoje stručno teorijsko znanje te praktično iskustvo na pristupačan način i razumljivim rječnikom prezentira kroz sve alate i marketinške tehnike kojima se danas služe agencije, oglašivači i mediji. Certificirana je za Google Ads oglašavanje, Google Analytics te je certificirani NLP Practitioner. Također je prošla detaljnu edukaciju vezano za Inbound marketing kao i implementaciju strategija u poslovanje.
Surađuje s brojnim poduzećima iz Hrvatske i inozemstva te se konstanto usavršava na području marketinga. Svoje prikupljeno znanje implementira u rad, ali i u daljnje prenošenje kroz brojna predavanja, edukacije i mentorstva u sklopu raznih fakulteta, Hamag Bicra, učilišta te privatnih poduzeća.

Slobodno vrijeme koristi za šetnje s Mini (pas). ?

 

“Jedno od najboljih predavanja na kojima sam imala priliku prisustvovati. Ako se netko želi baviti marketingom ili je početnik u njemu (kao ja) svakako bih preporučila. Naučila sam puno toga. Gosti predavači bili su odličan odabir (i iznenađenje) da iz prve ruke saznamo tko, što, kako, odakle početi i slično, naravno ako nekoga to zanima. Jako mi je drago što sam upisala ovaj program.”

“Predavanja su vrlo detaljno isplanirana. Čitav program imao je svoj početak i kraj, glavu i rep, tekao je kontinuirano, kako i treba. Nikad se nisam osjećala izgubljenom u predavanjima i uvijek sam sve stigla napraviti na vrijeme.”

Polaznici programa obrazovanja za stjecanje mikrokvalifikacije internetski marketing i brendiranje

Knjigovođa / knjigovotkinja

Ana Hrustek

Ana Hrustek završila je poslijediplomski specijalistički studij na Ekonomskom fakultetu u Osijeku te stekla zvanje sveučilišna specijalistica ekonomije – Marketing posebnih područja. Položila je pedagoško-psihološku naobrazbu na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Zaposlena je u Muzeju Međimurja Čakovec kao voditeljica računovodstva i financija te na navedenom području ima više od 13 godina iskustva. Od 2020. sudjeluje u radu Pučkog otvorenog učilišts Čakovec kao predavačica na programu Samostalni knjigovođa. Sudjeluje u nizu stručnih edukacija i radionica, vezanih uz radno mjesto ali i uz stručno usavršavanje. Program obrazovanja za stjecanje djelomične kvalifikacije knjigovođa/ knjigovotkinja je besplatan te se provodi putem mjere HZZ vaučer.

 

“Prezadovoljna sam predavanjima koje je imala predavačica jer smo je mogle pitati sve u vezi tema koja su bila na predavanjima, te smo za iste dobile i pismene materijale što nam je omogućilo lakše savladavanje određenih tema.”

“Stekla sam puno znanja na usavršanju i zaista mogu reći da već neke stvari mogu raditi sama. Profesorica je jako prijazna i ima strpljenja. Svakome bi preporučila da ide u POU Čakovec na ovaj program.”

 

Polaznici programa obrazovanja za stjecanje djelomične kvalifikacije knjigovođa / knjigovotkinja

Kulinarske radionice

Anica Naranđa

Srednjoškolsko obrazovanje završila je u Srednjoj školi Prelog te V. stupanj kuhar-majstor specijalist u Gospodarskoj školi Varaždin. Uz završenu pedagošku – psihološku izobrazbu na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu položila je stručni ispit te od 2009. godine radi kao strukovni nastavnik kuharstva u Srednjoj školi Prelog. Tijekom dosadašnje karijere sudjelovala u brojnim aktivnostima vezanima za promociju škole, projektima Erasmus+ s ciljem usavršavanja i upoznavanja novih vrsta jela i načina pripreme, različitim gastronomskim projektima surađujući u projektima s lokalnom zajednicom.

Osim obrazovanja redovnih učenika kuhara, konobara i hotelijersko-turističkih komercijalista od početka rada obrazuje i učenike s poteškoćama u razvoju za zanimanje pomoćni kuhar/slastičar. Voditeljica je ugostiteljskog vijeća u sklopu Učeničke zadruge “Drava” te volontira na području grada Preloga za potrebe raznih aktivnosti u gastronomiji i ugostiteljstvu. Na natjecanjima sa svojim učenicima postigla je zapažene rezultate – Kamelija kup Opatija, Worldskills Croatia Zagreb, državno natjecanje u gastronomiji “Gastro” na kojem je ostvarila visoko prvo mjesto.

Na jednom od najprestižnijih međunarodnih natjecanja u domeni turističko-ugostiteljskih škola, 34. AEHTU održanom prošle jeseni u Italiji, tadašnji učenik kuhar iz Srednje škole Prelog Karlo Gracin Šardi, pod mentorskom palicom strukovne nastavnice kuharstva Anice Naranđa osvojio je zlatnu medalju u kuharskoj disciplini Decathlon.

Radila na mnogim projektima u Srednjoj školi Prelog, a jedan joj je od najdražih ” Korak po korak do zdravlja” koji kontinuirano provodi i dalje te Biocatering gdje zajedno s učenicima potpisuje autorstvo zanimljivih jela izrađujući videouradak koji je nastao kao plod zajedničke suradnje postigavši najbolji rezultat.

Višegodišnja je vanjska suradnica Pučkog otvorenog učilišta Čakovec u sklopu projekata za kuhare, priprematelje pizza i roštilja te slastičare. Posebno je senzibilizirana za rad s osobama s poteškoćama u razvoju, osobama s invaliditetom, umirovljenicima te Romima.

Nakon brojnih regionalnih i lokalnih natjecanja napredovala je u zvanje nastavnika mentora te završava program za suca u svim disciplinama posluživanja. Neprestano se usavršava u struci na raznim seminarima i radionicama. Dosad je svoja znanja i vještine obogatila u brojnim europskim zemljama: Sloveniji, Francuskoj, Njemačkoj, Italiji, Španjolskoj i Austriji koje jojje omogućila ReCeZa, a u talijanskom Riminiju osobno je zatražila dodatnu edukaciju na njihovom specijaliziranom sajmu slastičarstva i pekarstva.

Puna entuzijazma i kreativnosti uvijek nastoji svojim učenicima nesebično prenositi znanje, umijeće i vještine koje su potrebne tijekom cjeloživotnog učenja kako bi neprestano težili savršenstvu u svom radu i napredovali u poslu kojim će se baviti.

Program obrazovanja za Dadilje

Dijana Farkaš

Dijana Farkaš, mag.med.techn., radi kao predavač na Pučkom otvorenom učilištu Čakovec od listopada 2018. godine, gdje predaje predmet Njega i zdravlje djece. Diplomirala je pri Medicinskom fakultetu u Osijeku u siječnju 2018. godine, stekavši titulu magistra medicinskih tehnologija. Od 2003. do 2007. godine pohađala je Zdravstveno veleučilište Zagreb, Izvanredni studij sestrinstva, te je 2008. godine postala prvostupnica sestrinstva. Od 1995. do 1998. godine, studirala je na Visokoj učiteljskoj školi u Čakovcu, smjer Odgojitelj predškolske djece. Srednju medicinsku školu završila je u Varaždinu od 1991. do 1995. godine. U lipnju 2024. godine, postala je pomoćnica ravnatelja Županijske bolnice Čakovec za sestrinstvo. Godine 2014. postala je vanjski suradnik Sveučilišta Sjever u Varaždinu, gdje je radila kao mentor kolegija zdravstvene njege zdravog djeteta i kliničkih vježbi II. Godine 2013. radila je kao vanjski suradnik, nastavnik Zdravstvene njege bolesnog djeteta u Srednjoj školi Čakovec. Godine 2011. postala je asistent mentor na Veleučilištu Varaždin za smjer Sestrinstvo. Prije toga, bila je glavna sestra pedijatrijske djelatnosti od ožujka 2007. do listopada 2005., kada je bila v.d. glavne sestre te djelatnosti. Također je radila kao v.d. glavne sestre dojenačkog odsjeka od siječnja 2003. godine, a svoje radno iskustvo započela je kao pripravnik u Županijskoj bolnici Čakovec u listopadu 1998. godine. Aktivna je u profesionalnim udrugama od 1998. godine, kada je postala članica Hrvatskog udruženja medicinskih sestara (HUMS). U studenom iste godine pridružila se Hrvatskom strukovnom sindikatu medicinskih sestara i medicinskih tehničara (HSSMS-MT). U siječnju 1999. postala je član pedijatrijskog društva HUMS-a. Tijekom rujna 2000. godine, postala je članica Izvršnog odbora HSSMS-MT, podružnica Čakovec. U svibnju 2004. godine, postala je članica Glavnog vijeća HSSMS-MT za Međimursku županiju. U listopadu 2016. godine, postala je članica Izvršnog odbora pedijatrijskog društva HUMS-a, a u prosincu 2018. godine, postala je članica Predsjedništva HSSMS-MT.

Paint 'n' Sip

Goran Žižek

Goran Žižek završio je srednju strukovnu školu, zvanje konobar 1997.godine u Gospodarskoj školi Čakovec.
Nakon dvije godine rada u Hrvatskoj odlazi u Italiju (Treviso) gdje kroz devet godina rada stječe svoje znanje i vještine u vrhunskom, poznatom restoranu La Cucina di Crema.
Godine 2008. vraća se u Hrvatsku, međutim zapošljava u susjednoj Sloveniji.
U privatnom sektoru radio je i bio voditelj u još nekoliko poznatih međimurskih ugostiteljskih objekata i završio kvalifikaciju Majstora konobara specijalista.
Godine 2016. završava program stjecanja nastavničkih kompetencija na Hrvatskom katoličkom Sveučilištu u Zagrebu te se nakon 20 godina rada u privatnom sektoru 2018. godine zapošljava u Srednjoj školi Prelog kao nastavnik ugostiteljskog posluživanja i praktične nastave te postaje suradnik Pučkog otvorenog učilišta Čakovec u mnogim programima i radionicama.
Ove godine napredovao je u zvanje nastavnika mentora te završava program za suca u svim disciplinama iz posluživanja.
Neprestano se usavršava u struci na raznim seminarima i radionicama.
Zajedno s učenicima sudjeluje na raznim domaćim i međunarodnim natjecanjima u kojima ostvaruje vrhunske rezultate iz područja ugostiteljske struke iz svih disciplina kao i drugo mjesto (srebrnu medalju) na najvećem europskom natjecanju udruge europskih i turističkih škola 2021. 34 th Annual Conference – Tallinn, Estonia.
U sklopu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec vodi radionicu slikanja i izrade koktela u suradnji sa akademskom umjetnicom Rusom Trajkovom pod nazivom Paint ‘n’ Sip.

Njegovatelji u institucionalnoj i izvaninstitucionalnoj skrbi o starijim i nemoćnim osobama

Miljenka Igrec

Miljenka Igrec od 2017. godine radi kao suradnica na Pučkom otvorenom učilištu Čakovec kao predavačica u programu obrazovanja za stjecanje djelomične kvalifikacije Njegovatelj/ica u institucionalnoj i izvaninstitucionalnoj skrbi o starijim i nemoćnim osobama.

 

Radno iskustvo:

– 10.11.2021. – Glavna sestra službe internističkih djelatnosti i glavna sestra odjela za nefrologiju s hemodijalizom, endokrinologiju i dijabetologiju

– 1.11.2013. – Prvostupnica sestrinstva u procesu njege odjela za nefrologiju s hemodijalizom, endokrinologiju i dijabetologiju, Županijska bolnica Čakovec

– 1.11.2010. – 1.11.2013. – Glavna sestra djelatnosti za unutarnje bolesti i glavna sestra odsjeka za endokrinologiju i dijabetologiju, Županijska bolnica Čakovec

– 1.11.2007. – 1.11.2010. – Glavna sestra djelatnosti za unutarnje bolesti, glavna sestra nefrologije s hemodijalizom i endokrinologije s dijabetologijom

– 1.3.2007. – 1.11.2007. – Glavna sestra odsjeka nefrologije s dijalizom i endokrinologije i dijabetologije

– 1.3.1997. – 1.3.2007. – Medicinska sestra Interne djelatnosti, Županijska bolnica Čakovec

 

Obrazovanje i osposobljavanje:

– 2019./2020. – Upisala poslijediplomski studij Biomedicina pri Medicinskom fakultetu u Rijeci

– 2018. – Diplomirala na Filozofskom fakultetu u Osijeku, pododsjek za pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičku izobrazbu

– 2017. – Diplomirala na Sveučilišnom diplomskom studiju sestrinstva u Zagrebu

– 10.10.2006. – VSS sestrinstvo, Zdravstveno veleučilište Zagreb

– 1.06.1996. – SSS medicinska sestra, Medicinska škola Varaždin

 

Aktivnost u unapređivanju struke:

– Od 2010./2011. – Predavač predmeta „Osnove zdravstvene njege“ za fizioterapeute, „Njega tijela“ za medicinske kozmetičare

– Od 2011./2012. – Predavač predmeta „Osnove zdravstvene njege“ za fizioterapeute

– Od 2012./2013. – Predavač predmeta „Opća zdravstvena njega“ za medicinske sestre

– Mentor i voditelj stručne prakse učenika Srednje škole Čakovec za predmet „Opća zdravstvena njega“

– 8. lipnja 2011. – Izabrana u suradničko zvanje asistent Visoke škole za područje biomedicine i zdravstva Sveučilište Sjever

– 2012. – Održala radionicu iz „Procesa zdravstvene njege“ za studente Sveučilišta Sjever

– 12.03.2011. i 16.03.2013. – Sudjelovala na natjecanju mladeži Hrvatskog Crvenog križa

– Od 2009. – Predsjednica HUMS-a Podružnice Čakovec, od 2013. drugi mandat

– Od 2009. – Član Izvršnog odbora Endokrinološke udruge

– Od 2013. – Izabrana za člana uredništva bolničkih novina „IZVOR“

– Od 2015. – Izabrana za člana Upravnog odbora HUMS-a

– 2014. – Podružnica Čakovec proglašena najaktivnijom Podružnicom HUMS-a na nivou cijele Hrvatske

– 26.6.2014. – Dobila Certificate in Essential GCP „Essential Good Clinical Practice“ NNINV/1145

– 2015. – Bila u posjeti Sveučilišne klinike BAPTIST HEALTH Louisville u Americi i dobila stručnu pismenu preporuku za daljnji rad u sestrinstvu od glavne sestre klinike Karen Profitt Newman, EdD, MSN, RN, NEA-BC

– 1.06.2016. – Sudjelovala u kliničkoj studiji „TAKE control“

– 11.5.2018. – Održala predavanje na temu „Šećerna bolest jučer, danas i sutra“ u Savskoj Vesi

 

Sudjelovanje na stručnim skupovima:

– 11.12.1999. – Prisustvovala Simpoziju „UNICEF-ovi programi u promicanju zdravlja djece u Republici Hrvatskoj“; Čakovec

– Ožujak 2007. – Sudjelovala na stručnom skupu „Skrb za dijabetičko stopalo“; Zagreb

– 14. i 15. studeni 2007. – Tečaj „Posebnosti u skrbi osoba sa šećernom bolešću“; Zagreb

– 6.-8. listopad 2008. – Međunarodna sestrinska konferencija „Vođenje i upravljanje u sestrinstvu“; Zagreb

– 16.-19. listopad 2008. – Prisustvovala I. Kongresu Hrvatske udruge kardioloških medicinskih sestara; Opatija

– 21.-22. studeni 2008. – Predavanje „Prikaz rada Centra za dijabetes Županijske bolnice Čakovec“; Tuheljske Toplice

– 22.-25. listopad 2009. – Hotel Westin, Zagreb „2nd Croatian Meeting of Nurses in Hypertension“

– 22.10.2009. – Voditelj tečaja „Zbrinjavanje dekubitusa“, Čakovec

– 15.-18. svibnja 2010. – Zagreb, 4. Kongres Hrvatske udruge medicinskih sestara s međunarodnim sudjelovanjem „Sestrinstvo: Lepeza različitosti“

– 19.-22. listopad 2010. – Sveti Martin na Muri, sudjelovala na Simpoziju s međunarodnim sudjelovanjem „Dijabetičko stopalo“

– 26. studeni 2010. – Sveti Martin na Muri, prisustvovala 67. danima Dijabetologa

– 24.-27. ožujak 2011. – Dubrovnik, prisustvovala „III. sastanku intervencijskih kardioloških medicinskih sestara i tehničara“

– 13. svibanj 2011. – Zagreb, „Međunarodni dan sestrinstva“

– 10. i 11. lipanj 2011. – Sudjelovala na tečaju „RANE – postupci liječenja“ u organizaciji KB Dubrava i Klinike za plastičnu, rekonstrukcijsku i estetsku kirurgiju

– 16.09.2011. – Sudjelovala na stručnom tečaju „Liječenje venskog vrijeda“, Zagreb

– 6.-9. listopad 2011. – Čakovec, „2. Kongres stručnog društva za suzbijanje boli“, predavanje na temu „Sestrinska etika i bol“

– 28. listopad 2011. – KBC Zagreb, uspješno završila 1. tečaj trajnog medicinskog usavršavanja „Klinička endokrinologija za medicinske sestre“

– 25.-28. travanj 2012. – Sudjelovala na 4. sastanku intervencijskih kardioloških medicinskih sestara i tehničara, Dubrovnik

– 17. svibanj 2012. – Zagreb, 6. Burza znanja „Medicinska sestra – gle, kako izgleda!“

– 1. i 2. lipanj 2012. – Sudjelovala na 3. Simpoziju medicinskih sestara u hipertenziji „Odabrane teme iz hipertenzije i nefrologije“; Zagreb

– 9.-11.10.2015. – Sudjelovala na 5. kongresu Hrvatske udruge medicinskih sestara „Sestrinstvo bez granica“; Opatija

– 15.06.2012. – Zahvalnica za aktivno sudjelovanje na modnoj reviji humanog karaktera „Zajedno protiv raka“; Čakovec

– 5.12.2015. – Zahvala za sudjelovanje u akciji „Hodanjem do zdravlja“ i 8. Županijskoj konferenciji „Živjeti zdravo“ u Međimurskoj županiji

– 4.11.2016. – Sudjelovala na 6. tečaju trajnog medicinskog usavršavanja „Klinička endokrinologija“ za medicinske sestre u Zagrebu

– 29.9.-2.10.2016. – Sudjelovala na 1. Konferenciji Hrvatske udruge medicinskih sestara „Vizija – Izazov – Snaga“; Vis

– 15.-18.6.2017. – Sudjelovala na 6. Kongresu Hrvatske udruge medicinskih sestara s međunarodnim sudjelovanjem „Sestrinstvo bez granica II“; Opatija

– 24.11.2017. – Sudjelovala na 7. tečaju trajnog medicinskog usavršavanja „Klinička endokrinologija“ za medicinske sestre

– 11.5.2018. – Održala predavanje na temu „Šećerna bolest jučer, danas i sutra“ u Savskoj Vesi

– 06.05.2022. – Aktivno sudjelovala na 30. Simpoziju Društva za dijabetes, endokrinologiju i bolesti metabolizma HUMS-a na temu „Razvoj pretilosti i uloga inhibitora apoptoze makrofaga“

– 23.-26.03.2023. – Aktivno sudjelovala na 12. međunarodnom kongresu Hrvatske udruge medicinskih sestara „Sestrinstvo bez granica“ na temu „Nefrotski sindrom – uloga medicinske sestre“, Opatija

– 21.-24.03.2024. – Prisustvovala 13. međunarodnom kongresu Hrvatske udruge medicinskih sestara „Sestrinstvo bez granica“, Opatija

 

Objavljeni radovi:

– 5.-9. svibanj 2012. – Florence, Italy; European Society of Endocrinology „Metabolic and glycaemic profile in patients with acute coronary syndrome“

– 15.-19. svibanj 2013. – 5. Hrvatski dijabetološki kongres s međunarodnim sudjelovanjem, 72. dani dijabetologa „Karakteristike i ishodi dijabetičara s akutnim koronarnim sindromom transportiranih u tercijarni centar radi invazivne obrade“

– 21.-25. lipanj 2013. – Chicago, IL, American Diabetes Association „Pain Qualities and STEMI: The Croatian Experience: Can Type 2 Diabetics Benefit from Silent Myocardial Ischemia Screening?“

– Srpanj 2013. – Objavljen rad u Sestrinskom glasniku na temu „Karakteristike bolesnika s akutnim koronarnim sindromom koji su transportirani u tercijarnu bolničku zdravstvenu ustanovu; uloga medicinske sestre“

– 2017. – Značaj hemokultura u dijagnostici i praćenju rezistencije bakterija na antibiotik, Sveučilište u Zagrebu, Medicinski fakultet

– 28.-30.4.2022. – 8. hrvatski kongres o debljini, objavljen rad „Povezanost hrane i komponenti hrane s biomarkerima sistemske upale mlađih odraslih osoba s pretilošću“

Paint 'n' Sip

Rusa Trajkova

Rusa Trajkova završila je Akademiju likovnih umjetnosti, Univerzitet u Sarajevu, Bosna i Hercegovina te je nakon toga upisala Postdiplomski studij s područja tipografije, Akademija likovnih umjetnosti, Univerzitet u Sarajevu. Trenutno radi u Gospodarskoj školi Čakovec kao profesorica strukovnih predmeta; Povijesti stilova i dizajna, Estetike i umjetnosti, Praktične nastave u školi, Ukrasnih tehnika i Risanja s osnovama obojenja. Tijekom godina imala je brojne skupne izložbe diljem Europe od kojih se ističe posljednja u Londonu 2022. pod nazivom Clash održana u The Holy Gallery. Održala je i brojne samostalne izložbe u Hrvatskoj i diljem regije – posljednja održana bila je 2021. godine pod nazivom Plave i crvena u Muzeju Međimurja Čakovec. Objavila je i brojne grafike i grafičke dizajne kao što je vizualni identitet za Vukovar film festival, vizualni identitet za Lumini centar, Best new Blood – London i brojne duge grafike. Izrađuje lutke i priprema scenografiju i kostimografiju te je tako izradila vizual za mjuzikl Zlatni Cinkuš (Čakovec), Scenografiju i plakat za predstavu Mala seoska priredba, Kazališna skupina DADA i Kazališna družina Štolcer, Kostimografiju za predstavu The Wall, kazališna skupina DADA Čakovec i dr.

Ttijekom godina dobila je brojna priznanja i nagrade od kojih se ističu:

  • za najbolju scenografiju Mala seoska priredba, Dramskog studija DADA i Kazališnadružina ŠTOLCER Čakovec, 11. Komedija fest Bjelovar
  • srebrna medalja Worldwide packaging design award, Kostelac Fructus Incanto, voćno vino, Monaco
  • Balkanska percepcija Europske unije Slying away, treća nagrada, Prag, Republika Češka

i brojni drugi uspjesi akademske umjetnice Ruse.

Tečaj krojenja i šivanja

Andreja Modrinjak

Andreja Modrinjak završila je Tekstilno-tehnološki fakultet Zagreb, SJ Varaždin te stekla zvanje Inženjer odjevne tehnologije-konstruktor. Položila je pedagoško-psihološko obrazovanje – Strukovni učitelj u Čakovcu. Zaposlena je u Gospodarskoj školi Čakovec kao strukovni učitelj praktične nastave u zanimanjima krojač i pomoćni krojač te je isto tako i mentor učenicima na raznim natjecanjima, voditelj izvannastavne aktivnosti i suradnik u sklopu projekata „Regional Suport for Inclusive Education in South East Europe“, „pHis  Culture“, „VET TO VET“. Od 2010. godine sudjeluje u radu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec kao Voditelj tečaja krojenja i šivanja i obrazovanja za zanimanje šivač. Uz brojna priznanja i nagrade, 2023. godine dobila je Priznanje za doprinos i promicanje tehničke kulture u radu s mladima. Redovito pohađa stručna usavršavanja u području svoje struke.

Saznajte više o tečaju krojenja i šivanja klikom ovdje.

Psihologijska grupa predmeta

Tatjana Žižek

Tatjana Žižek, univ. spec. educ. psych., dolazi iz Međimurja i radi kao školska psihologinja u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec s djecom s većim teškoćama u razvoju. Diplomirala je psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu te na istom studiju magistrirala na stručnom studiju iz područja školske i predškolske psihologije. Napredovala je u struci u zvanje stručnog suradnika izvrsnog savjetnika.

Članica je Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva.

Dobitnica je Društvenog priznanja „Marulić: Fiat Psychologia” za osobiti doprinos razvitku i radu Hrvatskog psihološkog društva za 2018. godinu i u tri navrata nagrađena godišnjom nagradom od strane Ministarstva obrazovanja.

Dugogodišnja je vanjska suradnica na Pučkom otvorenom učilištu Čakovec gdje predaje psihologijsku grupu predmeta polaznicama tečaja za osposobljavanje za poslove masera, dadilje, dječje njegovateljice i pomoćnika u nastavi.

Kao psiholog dugogodišnja je članica i/ili predsjednica županijskog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.

Vanjska je suradnica i na Učiteljskom fakultetu Odsjeka u Čakovcu u kolegijima Psihologija dječje igre, Razvojna psihologija, Socioemocionalni razvoj i dječja prava te Primijenjena razvojna psihologija.

Provodi samostalno ili u koautorstvu niz istraživanja i aktivno sudjeluje na godišnjim konferencijama hrvatskih psihologa te drugim domaćim i stranim znanstvenim i stručnim skupovima.

U profesionalnom radu često provodi edukacijske radionice sa sudionicima različitih dobnih i obrazovnih skupina (odgojitelji predškolske djece, učitelji, edukacijski rehabilitatori, pomoćnici u nastavi, roditelji, učenici redovnih osnovnih i srednjih škola, studenti Učiteljskog fakulteta i Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Odsjek za psihologiju).

Kao vanjski suradnik i pozvani predavač uključena je u rad mnogih udruga, dječjih vrtića i redovnih osnovnih škola u ulozi predavača i voditelja radionica iz područja razvojne psihologije, školske psihologije i psihologije djece s teškoćama u razvoju.

Nastoji senzibilizirati širu javnost na poboljšanje kvalitete življenja i specifičnost potreba osoba s teškoćama u razvoju kao i afirmirati psihologijsku struku kroz njezinu primjenu u svakodnevnom životu.Važnost igre u razvoju pojedinca ističe u stručnom aspektu, ali i živi i svjedoči vlastitim primjerom.

Program obrazovanja za kozmetičare

Kristina Strniščak

Kristina Strniščak, majstorica kozmetičarka i pedikerka, ima bogato iskustvo rada u sklopu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec gdje predaje programe obrazovanja Oblikovanje i uljepšavanje noktiju te Klasične i korektivne tehnike šminkanja. U Varaždinu je završila Medicinsku školu, te stekla zvanje medicinski kozmetičar. Nakon sedmogodišnjeg radnog iskustva u jednom od poznatih čakovečkih salona, 2004. godine započela je ostvarivati svoj poduzetnički san, otvaranjem Kozmetičkog salona Kristina u Čakovcu opremljenog najsuvremenijim aparatima i preparatima koji se koriste u kozmetičkim salonima diljem svijeta. Uz posao se stalno stručno educira, te unapređuje svoje znanje na stručnim seminarima i radionicama kako bi popratila najnovije trendove. Godine 2015. položila je majstorske ispite za kozmetičara i pedikera i dobila licencu za provođenje praktične nastave. Aktivna je u radu Obrtničke komore Međimurske županije i Udruženju obrtnika Međimurske županije kao članica Upravnog odbora i ispitne komisije te aktivno sudjeluje u provođenju majstorskih ispita i licenciranja, gdje obnaša funkcije predsjednice ispitne komisije za zanimanje pediker, članice ispitne komisije za zanimanje kozmetičar te predsjednice komisije za licenciranje za zanimanja kozmetičar i pediker. Tijekom dvadesetogodišnjeg rada stalno i nesebično prenosi svoje znanje na mlade generacije, a radila je kao stručni nastavnik u Gospodarskoj školi Čakovec i Srednjoj školi Čakovec. Članica je radne skupine na projektu HOK-a vezanom za strukovno obrazovanje (Erasmus+ Joint Mentorship: Better Cooperation for Better VET (2022.-2025.), a sudjelovala je i kao član radne skupine u izradi standarda zanimanja pediker. Idejni je začetnik manifestacije Čakovec Beauty Connection koja je proljetos okupila eminentna imena hrvatske frizerske i kozmetičko/pedikerske scene. Za svoj rad nagrađena je Poveljom Hrvatske obrtničke komore i Diplomom Obrtničke komore Međimurske županije. Bavi se i humanitarnim radom u udruzi “Ti nisi sam” koja ima za cilj pomoći nezbrinutoj i siromašnoj djeci Hrvatske i Afrike.

Tečajevi aranžiranja

Ljiljana Škrobar

Ljiljana Škrobar, mag.ing.hortikulture, je nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja u Gimnaziji Josipa Slavenskog Čakovec upisala i uspješno završila na Agronomskom fakultetu u Zagrebu smjer Vrtlarstvo i oblikovanje pejzaža. Položila je pedagoško-psihološko obrazovanje i zaposlila se kao nastavnica strukovnih predmeta s područja cvjećarstva i aranžiranja u Gospodarskoj školi u Čakovcu. Kao mentor učenicima na različitim razinama natjecanja iz cvjećarstva postigla je mnoge zapažene rezultate od kojih je posebno vesele prva mjesta na FLORI u Celju, ali i svaki rezultat učenika na WorldSkillsu Croatia, međunarodnom natjecanju prošle godine u Italiji (2.mjesto) te brojni odlični plasmani učenika na Državnim natjecanjima, FLORAART-u, “Barok,glazba,cvijeće” u Varaždinu… Osim učenicima, bila je i mentor nastavnicima pripravnicima koji su uspješno položili stručne ispite s ocjenom izvrstan. Redovito se usavršava u struci, prati novitete u struci kroz brojna predavanja, seminare i radionice te je stekla certifikate ( “Evropski florist” u Biotehniškom centru Naklo, Floweracademia.si dr.Sabina Šegula, Ivan Bergh Floral School…). ‍U Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih sudjeluje u radu mnogih povjerenstava za izradu standarda zanimanja, članica je povjerenstava za izradu zadataka, provođenje natjecanja i smotri za učenike s teškoćama te članica Prosudbenih povjerenstava na WorldSkills Croatia. S učenicima godinama sudjeluje na svim mobilnostima po Erasmus+ projektima koje Gospodarska škola provodi (Agroeduca, GI-BAJ-MO, Take every chance…). Surađuje s lokalnom zajednicom, raznim udrugama kroz uređenja pozornica s učenicima za razne prigode te održavanje radionica za različite uzraste polaznika. ‍8.lipnja 2022. ASSO donosi odluku na temelju uvida na sat i Pravilnika o napredovanju da Ljiljana Škrobar napreduje u zvanje izvrstan savjetnik. Kao samohrani roditelj radi i u svom obrtu Hortikultura i floristika “Veronika” na poslovima uređenja i održavanja krajolika. Od 2015. godine sudjeluje u radu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec kao predavačica programa osposobljavanja i usavršavanja Cvjećar-aranžer / Cvjećarka-aranžerka. Također je vodila radionice Floral party te blagdanske radionice izrade adventskih vjenčića. Kao dugogodišnji koordinator Tjedna cjeloživotnog učenja i sudionik inicijative Advantage Austrija “Praksa za nastavnike- nastavnici u poduzeća” volim podučavati- prenositi znanja, vještine i kompetencije, ali isto tako i učiti, izmjenjivati dobre primjere prakse, motivirati polaznike da se sa strukom može do karijere!

Klasične ručne masažne tehnike

Julijana Vlaisavljević

Julijana Vlaisavljević svoje je obrazovanje započela u Medicinskoj školi u Rijeci, gdje je stekla zvanje medicinske sestre-tehničarke. Školovanje je nastavila na Medicinskom fakultetu u Rijeci, završivši stručni studij fizioterapije. Kasnije je na Filozofskom fakultetu u Osijeku završila pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičku izobrazbu. Trenutno pohađa diplomski sveučilišni studij fizioterapije na Fakultetu zdravstvenih studija.

Uz formalno obrazovanje, Julijana kontinuirano ulaže u svoje stručno usavršavanje kroz razne tečajeve i radionice. Neki od njih uključuju PNF (proprioceptivna neuromuskularna facilitacija) basic-tečaj te radionice iz područja fizioterapije poput PIR-a (postizometrička relaksacija), trigger točke masaže, mobilizacije kralježnice i ekstremiteta. Također je pohađala radionice vezane uz obrazovanje, uključujući informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi, obrazovanje odraslih, učenje i poučavanje te NTC učenje.

Julijana ima bogato i raznoliko radno iskustvo. Radila je kao fizioterapeutkinja u Županijskoj bolnici Čakovec, Poliklinici Medikol te Društvu osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije. Trenutno radi kao nastavnica strukovnih predmeta u Srednjoj školi Čakovec te kao suradnica/predavačica u okviru obrazovnog programa Klasične ručne masažne tehnike koji se izvodi u POU Čakovec.

Julijana posjeduje razvijene digitalne kompetencije u korištenju interneta, komunikacijskih programa i MS Office paketa. Njezine komunikacijske i socijalne vještine uključuju timski rad, asertivno ponašanje, empatiju, organizacijske sposobnosti, samokritičnost i odgovornost.

Asistent/ica za upravljanje projektima

Patrick Galeski

Patrick Galeski je ponosni Kanađanin koji već 15 godina živi u Hrvatskoj, a posljednjih godina smatra se pravim Varaždincem. S dvostrukom diplomom iz političkih znanosti i međunarodnih odnosa sa Sveučilišta u Calgaryju, Patrick je osnovao konzultantsku tvrtku Galeski Management Services, specijaliziranu za fondove Europske unije. Njegova ljubav prema Hrvatskoj započela je kada je došao na stručnu praksu, a kasnije je pronašao posao, upoznao svoju suprugu Jelenu i stekao nove prijatelje. Danas je aktivan član varaždinske zajednice i uživa u životu u Hrvatskoj.

Tijekom svoje karijere, Patrick je radio na brojnim uspješnim projektima, uključujući projekte sufinancirane iz EU programa INTERREG ADRION, Rights, Equality and Citizenship, ERASMUS+, Europe for Citizens – Civil Society Projects, Europe for Citizens – Networks of Towns, Europski socijalni fond, Europa za građane i dr. Osim toga, Patrick je predavač na Pučkom otvorenom učilištu Čakovec na programu obrazovanja “Asistent/asistentica za upravljanje projektima” te u durgim ustanovama. Kroz svoje iskustvo u vođenju i sudjelovanju u različitim projektima, Patrick je stekao značajno znanje i vještine koje doprinose uspješnosti projekata u kojima sudjeluje.

 

“Ustrajan, želi izvući iz svakog sudionika sve najbolje, osobito ako je on vaš mentor.”

“Zaista mogu ustvrditi da sam usvojila potrebna znanja i kompetencije za pripremu i provođenje EU projekata te se bez bojazni javljati na buduće potencijalne natječaje za koje bi mi bile potrebne i ove dodatne kompetencije.”

Polaznici programa obrazovanja za stjecanje djelomične kvalifikacije asistent/ica za upravljanje projektima

Internetski marketing i brendiranje

Josip Cofek

Josip Cofek je gost predavač u programu obrazovanja “Internetski marketing i brendiranje”, na temu izrade web-stranica.

Josip je stručnjak za izradu web stranica s dodatnim fokusom na područja kao što su optimizacija za tražilice (eng. Search Engine Optimization – SEO), korisničko iskustvo (eng. User Experience – UX) te praćenje konverzija (eng. Conversion Tracking).

Godine 2008. završio je stručni dodiplomski studij Multimedija, oblikovanje i primjena, a od tada njegovo veliko zanimanje za web projekte samo raste.

Svoje klasične ili e-commerce projekte obično realizira u popularnom WordPress CMS-u.

Njegovu predanost poslu prepoznala su brojna poduzeća iz Hrvatske i inozemstva, te je s vremenom pokrenuo vlastitu tvrtku, Burza ideja d.o.o. – https://www.burza-ideja.hr/ Konstantno se usavršava putem raznih online edukacija.

Od početka karijere pa sve do danas uspješno je realizirao preko 500 web projekata.

Slobodno vrijeme koristi za obiteljske izlete te omiljeni hobi – igranje tenisa.

Asistent/ica za upravljanje projektima

Leonarda Krsnik

Leonarda Krsnik iskusna je stručnjakinja za upravljanje projektima s bogatim iskustvom u osmišljavanju projektnih ideja i koordinaciji EU projekata. Diplomirala je geografiju na Sveučilištu u Zagrebu, a magistrirala European Project and Public Management na austrijskom FH JOANNEUM i International Business School Austria.

Kao osnivačica i direktorica tvrtke LEOTA PROJEKTI d.o.o. od 2017. godine, Leonarda pruža tehničku pomoć u provedbi i koordinaciji projekata, razvoju projektnih ideja, pisanju prijava za EU i nacionalne fondove, savjetovanju u poslovanju predstavnicima privatnog, javnog i civilnog sektora te provođenju postupaka javne nabave.

Radila je na brojnim uspješnim EU projektima, uključujući projekte iz programa INTERREG Mađarska-Hrvatska, Operativni program Konkurentnost i kohezija, Fond europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) i Europski socijalni fond.

Osim toga, vrlo je aktivna u području obrazovanja odraslih u regiji te kao predavačica na specijalističkom programu izobrazbe iz područja javne nabave na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin.

Leonarda je također predsjednica skupštine Socijalne zadruge Humana Nova Čakovec.

Više o Leonardinoj karijeri i postignućima saznajte na njezinom LinkedIn profilu i web stranici tvrtke Leota d.o.o.

 

“Predavačica je stručna i kompetentna u prenošenju sadržaja polaznicima, uvijek je bila pristupačna i spremna pomoći – bilo putem individualnih konzultacija ili tijekom predavanja.”

“Predavačica je svojim profesionalnim pristupom radu stvorila odličnu radnu atmosferu koja je dodatno olakšala savladavanje nastavnog sadržaja.”

Polaznici programa obrazovanja za stjecanje djelomične kvalifikacije asistent/ica za upravljanje projektima

Računalstvo

Marin Drabić

Marin Drabić završio je diplomski i preddiplomski studij na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, na profilu Računarska znanost.

Trenutačno radi kao inženjer za istraživanje i razvoj u tvrtki Visage Technologies d.o.o. u Zagrebu. Bavi se razvojem softvera za autonomna vozila za klijente poput Mercedes-Benza i BMW-a, s posebnim naglaskom na računalni vid i duboko učenje koristeći jezike C, C++ i Python.

U sklopu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec radi kao predavač računalstva. Tijekom ljetnog staža 2022. godine mentorirao je studente na temu “Road Lane Detection and Classification using CNNs”.

Od listopada 2020. godine Marin je edukator u udrugama Mladi informatički stručnjaci i Međimurski informatički klub Čakovec. Kao predavač vodi godišnje tečajeve računalnih algoritama za osnovnoškolce u Pythonu. Aktivno sudjeluje u volonterskim aktivnostima, vodi razne informatičke radionice i predaje na različitim događanjima, sudjeluje u projektima udruga te raznim nacionalnim/međunarodnim edukacijama.

U razdoblju od srpnja do listopada 2018. te od ožujka do lipnja 2019. Marin je bio pripravnik kao inženjer za strojno učenje i podatkovni znanstvenik u tvrtki Emil Frey Digital d.o.o. u Varaždinu. Radio je na procjeni modela automobila Toyote te davao tvrtki uvid u poboljšanje ponude automobila za kupce, koristeći Python, Keras, Scikit-learn, Pandas i Trifacta Wrangler. Radio je u timu koji je postigao napredak u konsolidaciji, analizi i čišćenju podataka o automobilima iz različitih izvora.

Osim sveučilišnog obrazovanja, Marin je aktivan član i predavač u udrugama Mladi informatički stručnjaci i Međimurski informatički klub Čakovec od 2004. godine. Pohađao je Infinum Student Academy za izradu android aplikacija tijekom srpnja i kolovoza 2016. godine.

Bio je dio tima od četiri studenta na projektu procjene zubnog statusa pomoću dubokog učenja, koji je trajao od listopada 2017. do srpnja 2019. godine. Na ovom projektu radio je na CNN modelu estimacije starosti temeljem digitalne analize ortopana, postigavši minimalni MSE od 4,8 godina na stratificiranom testnom setu.

Sudjelovao je u projektu obogaćivanja običnog teksta pomoću tweetova i emojija, gdje je radio na izradi ML modela za predviđanje položaja i vrste emojija u tweetovima.

Dobitnik je Rektorove nagrade Sveučilišta u Zagrebu za projekt procjene zubnog statusa pomoću dubokog učenja u lipnju 2018. godine.

Posjeduje tehničke vještine u Pythonu, Kerasu, Tensorflowu, Scikit-learnu, SQL-u, Javi, Haskellu i Dockeru.

Efikasne prodajne i komunikacijske vještine

Tanja Horvat

Tanja Horvat je stručnjakinja za prodaju, razvoj i upravljanje prodajnim procesom i vlasnica obrta Pro-Aktivna. Tanja je cijeli radni vijek posvećena prodaji, radu i komunikaciji s ljudima. Prošla je sve faze prodaje, napredovala korak po korak od prodavača, veleprodajnog referenta do regionalnog menadžera i direktora prodaje. Iako ju formalno obrazovanje veže za prodaju posljednjih 12 godina se posvetila edukacijama o unapređenju prodaje, razvoju potencijala, poslovnih i prodajnih vještina. Pomaže poduzetnicima/ama, prodajnim djelatnicima u razvoju procesa prodaje, isticanjem na tržištu i postizanju postavljenih ciljeva i konkretnih prodajnih rezultata kroz edukaciju, prodajni coaching i konzalting. Prije poduzetništva radila je kao veleprodajna referentica, regionalna menadžerica i direktorica prodaje. Organizirala je i vodila edukacije i prodajne treninge za poduzetnike, prodavače i prodajne predstavnike na području Republike Hrvatske. Dvije je godine bila direktorica programa za Hrvatsku Innovative Business grupe koja svojim programom na inovativan način doprinosi uspješnom poslovanju tvrtki. Surađivala je s pojedincima, malim i velikim tvrtkama, organizirala i vodila In house treninge i poslovne edukacije s namjerom da pojedinci osvijeste važnost prodaje i prezentacijske vještine s ciljem razvoja njihovih potencijala i karijere. Zbog toga danas može prepoznati potrebe velikih i malih tvrtki, kao i njihovih prodavača, te im kroz edukacije i savjetovanja pomoći prepoznati trenutni problem i pronaći strategiju koja će ih dovesti do rasta prodaje, kvalitetnije komunikacije te razumijevanja klijenata i njihovih potreba. Stručna je suradnica u udruzi Žene poduzetnice Međimurja, te kolumnistica na portalu Moj profil i EDUardo academy. Veliku pažnju pridodaje praktičnom radu, temeljenom na iskustvu liderskih i poslovnih pozicija. Svoje znanje je osim kroz dugogodišnju praksu stjecala je kroz razne certificirane internacionalne poslovne i liderske programe te posjeduje sljedeće certifikate: Life & Business Coach, Business Management na Business Academy, International Consulting training – Consulting for human and company resoursces, Top Financial Coaching Academy, Sales Warrior Academy, Specijalist za upravljanje ljudskim potencijalima, Poduzetnička akademija…. Njezino iskustvo temelji se na više od 800 prodajnih treninga i vođenju 500 prodajnih predstavnika koji su pod njezinim mentorstvom postizali 50 do 100% bolje rezultate.

 

“Tanja nosi jednu ugodnost i toplinu s kojom na nježan način vodi kroz proces osvještavanja rješenja, koja se u razgovoru s njoj zapravo čine jako jednostavnima – što ona u suštini i jesu. Ono što čini razliku je naš pogled na to, no nakon razgovora s Tanjom – perspektiva je promijenjena, a cilj je korak bliže. Zahvalna za proces kroz koji smo prošle!”

“Odradila sam coaching sa Tanjom. Prezadovoljna sam coachingom. Sviđa mi što je cilj i fokus coucha uvijek na jednoj stvari, dok se ja pogubim u širini svojih izazova. Osjeti se stručnost, iskustvo, profesionalnost i potpuna pažnja, a to nam svima treba, kako u biznisu, tako i privatno. Topla preporuka svakome.”

Radionice heklanja

Marijana Haman

Marijana je završila Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu i stekla akademski naziv magistre informatike. Završila je mikrokvalifikaciju za internetski marketing i brendiranje. Radi u Obrtničkoj komori Međimurske županije kao stručna suradnica za obrazovanje. Stvorila je vlastiti brend Mari-Story te održava edukativne radionice izrade unikatnih amigurumi lutaka izrađenih od prirodnih materijala. U svojim radovima kombinira različite uzorke i boje, no naglasak je na uporabi prirodnih materijala, bez umjetnih boja i ljepila. Uz izradu lutaka, vodi edukativne radionice o osnovama heklanja. Radionice su osmišljene kako bi polaznicima približila tehniku heklanja i omogućila im da u ugodnoj atmosferi i druženju s drugim polaznicima steknu vještine potrebne za izradu vlastitih heklanih predmeta. Radionice su prilagođene početnicima, ali i onima koji već imaju neko iskustvo u heklanju te žele usavršiti svoje vještine.

Kulinarski program

Božica Matjašec

Božica Matjašec ima bogato iskustvo rada u sklopu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec gdje je održavala brojne radionice o pripremi slatkih jela. Završila je srednju slastičarsku školu te je pohađala brojne edukacije i tečajeve iz područja slastičarstva. Završila je tromjesečnu Gourmandise edukaciju na kojoj se dodatno usavršila u području slastičarske umjetnosti. Nadalje, završila je tečajeve: Naša mala zavrzlama, Lorita’s exclusive cake, Sweet temptations by Tirki, Šlag na kraju… Usavršila se u pogledu estetike kolača i torti, a zadržala je filozofiju korištenja isključivo domaćih i finih sastojaka te pripreme svih dijelova deserta od samoga početka. U razdoblju od 2020. do 2021. radila je u Castellumu Čakovec kao slastičarka te pripremala slastice i torte. Od 2021. je vlasnica obrta za proizvodnju slastica La mia passione gdje priprema slastice, torte, kolače, mono porcije, macaronse, cake pops, slatke stolove…

Tečaj gitare za sve uzraste

Vanja Posavec

Vanja Posavec, mag. mus., rođen je 1992. godine, a gitaru je počeo svirati s 10 godina.

Trenutno kao profesor gitare radi u Umjetničkom odjelu Osnovne škole Novi Marof te do kraja školske godine 2023./2024. na Narodnom učilištu u Rijeci i u Umjetničkoj školi M. B. Rašana u Labinu (PO Lovran).

Od 9. mjeseca 2024. počet će raditi na Pučkom otvorenom učilištu u Čakovcu kao predavač i voditelj tečaja gitare.

Njegovi dosadašnji učenici osvajači su nagrada na gitarističkim natjecanjima kako na državnoj tako i na međunarodnoj razini.

Od 2010. do 2018. sudjeluje u radu i organizaciji jedne od najutjecajnijih udruga za promicanje edukacije i sviranja gitare na ovim prostorima „Allegro Koprivnica”, a 2019. započinje s vlastitim projektom pod nazivom Maestro Seminar Gitare.

U sklopu vlastitog projekta voditelj je online tečaja gitare u sklopu kojeg surađuje s učenicima iz drugih gradova Hrvatske te drugih zemalja poput Nizozemske, Italije i SAD-a.

U svojem pedagoškom radu Vanja predaje svim dobnim skupinama i smatra da je glazbena edukacija isto bitna kako za početnike tako i za vrhunske profesionalce jer glazba osim što ne poznaje granice mora biti dostupna svima.

Svoje je osnovno i srednje školsko glazbeno obrazovanje Vanja započeo u Koprivnici i Varaždinu u klasama profesora Zlatka Kestelija, Antonija Rumenovića te Morena Vincekovića.

U to vrijeme aktivno se natjecao na gitarističkim natjecanjima na državnoj i međunarodnoj razini kao solist i u sklopu komornih sastava.

Među mnogim nagradama valja izdvojiti 1. mjesto na natjecanju „Porečki tirando” u solo kategoriji.

Od 2011. do 2015. studirao je u Augsburgu (Njemačka), u klasi prof. Takea Sata na muzičkoj akademiji „Leopold Mozart Zentrum der Universität Augsburg”. Osim prof. Sata, pedagoška predavanja i praksu stekao je kod profesora Stefana Schmidta, jednog od vodećih gitarističkih pedagoga u svijetu.

Nakon završenog studija u Njemačkoj, Vanja nastavlja svoje obrazovanje te upisuje magistarski studij na prestižnoj akademiji „Conservatorium Maastricht”, u Nizozemskoj, gdje je 2017. magistrirao u klasi renomiranog gitarista i pedagoga prof. Carla Marchionea.

Koncertnu aktivnost Vanja provodi kao solist na samostalnim koncertima te u sklopu različitih festivala u Hrvatskoj, ali i inozemstvu.

Tako je 2018. nastupao u švedskom Gothenburgu održavajući nekoliko samostalnih koncerata, 2019. nastupao je za Norvešku ambasadu u Zagrebu, a 2020. održava samostalni koncert u sklopu programa otvaranja projekta „Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture”.

Iste godine nastupa i u Bakru s Komornim sastavom Sklad pod vodstvom maestra Igora Vlajnića te kao solist u sklopu drugih kulturnih manifestacija.

Vanja se usavršavao na majstorskim radionicama kod profesora Paola Pergorara, Istvana Römera, Zorana Dukića, Judicaela Perroya, Gorana Krivokapića i Danijela Cerovića te mnogih drugih uglednih gitarističkih pedagoga.

 

Drugi o profesoru Posavcu:

 

Divan profesor, pedagog i prijatelj djeci! Uvijek spreman pomoći i izuzetno susretljiv.

Mia Arabadžić

Profesor je odličan pedagog sa puno strpljenja i takta. Sve pohvale.!!!!

Nevia Grabar

Odličan profesor koji djecu poduči svemu kroz rad prožet smijehom!

Ivana Rukavina

Divan profesor s beskrajnim strpljenjem. Djeca ga vole, a napredak je vidljiv iz sata u sat. Za svaku preporuku!

Klaudija Matković

Najbolji učitelj i mentor kojeg sam mogla poželjeti.. definitivno preporucujem, za djecu, mlade i sve koji vole i osjećaju glazbu!

Mirjenka Mrakovičić

Odličan instruktor, odlična osoba!
Uvijek je znao motivirati moju djevojčicu kad bi joj bilo teško, preporuke!

Branka Dokić

Došla sam na tečaj bez imalo znanja o sviranju , u kratko vrijeme sam puno naučila
Zahvaljujem Vanji na uloženom trudu
Fantastičan učitelj

Gordana Struja Durbešić

Sve preporuke za profesora Vanju….
Izvrstan profesor, predan svom poslu…Odličan pedagog.. Profesionalano i prijateljski pristupa djeci.
Imali smo sreću i čast da je bio učitelj našoj djeci.

Graziano Rubinić

Profesor i prijatelj! Strpljiv, kreativan, posvećen, vodi i prati tempo učenika! Veliki glazbeni primjer i uzor !

Smiljana Barši

Profesor Posavec je prije svega strpljiv čovjek i izuzetan pedagog. Moje je dijete imalo čast biti u njegovoj klasi.

Sanja Grdinić

Vanja je u prvom redu veliki znalac i profesionalac u svom poslu, a u drugom vrlo prilagodljiv i zabavan što djeci uz znanje pruža puno toga.
Našem djetetu bio je i prijatelj i profesor.
Tko god ima prilike i želje svirati gitaru, profesor Vanja sigurno je najbolji izbor.
Sve preporuke!

Sanja Perić

Sve preporuke za profesora Vanju!
Jako profesionalan, s ljubavlju djeci prenosi znanje.
Samo komplimenti!

Josip Kosić

Računalstvo

Dejan Drabić

Dejan Drabić, mag. inf., trenutačno radi kao direktor, konzultant informacijskih tehnologija – Računala i programiranje d.o.o. gdje se bavi projektiranjem informacijskih poslovnih sustava, financijskim konzaltingom i planiranjem, projektiranjem i administracijom mrežnih sustava, izradom web sadržaja i aplikacija, izradom i održavanjem aplikativnih rješenja za financijsko poslovanje poslovnih subjekata, izradom poslovnih projekata, vođenjem i upravljanjem istima, organizacijom i upravljanjem poduzećem, upravljanjem timovima, menadžmentom.
U sklopu Pučkog otvorenog učilišta Čakovec radi kao predavač računalstva.
Kao predavač odraslih osoba na polju razvoja web aplikacija, ima bogato iskustvo u osmišljavanju, organizaciji i vođenju edukacija koje se fokusiraju na razvoj web aplikacija koje uključuju razvoj u jezicima Python i JavaScript te HTML i CSS tehnologijama.
Provodi edukacije u sustavu vaučera, omogućavajući polaznicima da steknu nova znanja i vještine koje su vrlo tražene na tržištu rada.
Radio je kao predavač na katedri za teorijske i primijenjene osnove informacijskih znanosti na Fakultetu organizacije i informatike (FOI).
Radio je kao učitelj informatike u OŠ Strahoninec i OŠ Kuršanec.
Predsjednik je udruge diplomanata Fakulteta organizacije i informatike Varaždin „AMAC-FOI”.
Dopredsjednik je Hrvatskog saveza informatičara (HSIN).
Predsjednik je udruge Mladi informatičari Strahoninca (MIS).
Ambasador je STEM revolucije, mentor STEM projekata.
Dopredsjednik je Zajednice tehničke kulture Međimurske županije.
Član je Izvršnog odbora Zajednice tehničke kulture grada Čakovca.
Član je Međimurskog informatičkog kluba (MIK).
Član je državnog Povjerenstva za uvođenje informatike kao obaveznog predmeta u OŠ.
Predavač je i organizator stručnih skupova i predavanja.
Mentor je učenicima na informatičkim natjecanjima (ekipno 2. i 3. u državi, pojedinačno osvajači najboljih odličja u državi).
Dobitnik je više Oskara znanja Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Dobitnik je Državne nagrade tehničke kulture Faust Vrančić za 2017. godinu.
Osnivač je i voditelj Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije.
Član je koordinacijskog odbora akcije ‘Grad Čakovec – prijatelj djece’.

Montiranje dizalica toplice

Josip Vugrač

Josip Vugrač, bacc.ing.mech., iskusni inženjer i stručni predavač s više od 35 godina iskustva u industriji i obrazovanju. Tijekom svoje karijere stekao je širok spektar znanja i vještina u području strojarstva, s posebnim naglaskom na strojarske i hidro instalacije, građevinsku industriju i energetsku učinkovitost. Na Pučkom otvorenom učilištu Čakovec radi kao predavač programa obrazovanja za stjecanje mikrokvalifikacije “Montiranje dizalica topline”.

Njegovo obrazovanje započelo je 1985. godine završetkom IV. stupnja za strojobravara, a već 1989. diplomirao je kao strojarski tehničar specijalist. Godine 2009. stekao je diplomu iz Proizvodnog strojarstva na Veleučilištu u Varaždinu, posvetivši svoj završni rad analizi primjene dizalica topline koristeći potencijal podzemnih voda. Josip je prošao dva državna stručna ispita te je registriran kao ovlašteni voditelj radova i ovlašteni voditelj građenja.

Svoju profesionalnu karijeru započeo je 1986. godine kao strojobravar, a kroz godine je stjecao iskustvo kao voditelj radova, inženjer gradilišta i suradnik na razradi projekata. Od 2013. godine suvlasnik je obiteljske tvrtke, gdje obavlja radove inženjera gradilišta, voditelja projekata te konzultanta za strojarske i hidro instalacije.

Tijekom karijere radio je na brojnim projektima, uključujući projektiranje strojarskih instalacija za niskoenergetske stambene objekte, tehnološke projekte, kogeneracijska postrojenja i druge. Bio je voditelj radova na izvođenju strojarskih i hidro instalacija, s više od 25 godina iskustva na projektima poput hotela, stambenih zgrada, kogeneracijskih postrojenja na biomasu, farmaceutskih tvornica, bolnica, škola i sportskih dvorana.

Josip dijeli svoje bogato iskustvo kroz autorstvo stručnih radova, uključujući KANcad©, GAScad© i novu verziju KANcad©, te kroz seminare i predavanja u strukovnim udrugama na temu korištenja novih tehnologija u izradi projekata vodovoda i kanalizacije. S posebnim naglaskom na obrazovanje odraslih, svojim predavačkim radom pomogao je mnogim polaznicima da steknu stručna znanja i vještine potrebne za rad u strojarskoj industriji.

Inkluzivno obrazovanje

Dinka Žulić

Dinka Žulić, magistra edukacijske rehabilitacije, djelatnica je Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec i dugogodišnja stručna suradnica Pučkog otvorenog učilišta Čakovec. Dinka ima dugogodišnje iskustvo u radu s djecom i mladima u redovnom i posebnom odgojno-obrazovnom sustavu. Osnovnu i srednju školu završila je u Varaždinu, Učiteljski fakultet u Čakovcu te Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet u Zagrebu.

Radila je kao učiteljica razredne nastave u osnovnoj školi, stručni suradnik u posebnoj odgojno-obrazovnoj ustanovi, a sada je učiteljica-edukacijska rehabilitatorica u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec. Napredovala je u zvanje izvrsnog savjetnika. Nekoliko godina je u zvanju predavača bila vanjski suradnik Učiteljskog fakulteta u Čakovcu.

U sklopu Pučkog otvorenog učilišta u Čakovcu radi kao predavačica u programima pomoćnika u nastavi, dadilja te kao voditeljica radionica za odgojitelje predškolske djece. U svojstvu gosta predavača održala je predavanja o kurikulima međupredmetnih tema u radu s učenicima s teškoćama na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu.

Članica je Saveza edukacijskih rehabilitatora Hrvatske te Hrvatske komore edukacijskih rehabilitatora. Dugogodišnja je voditeljica Županijskog stručnog vijeća za stručnjake edukacijsko-rehabilitacijskog profila. Redovito izlaže na stručnim skupovima i kongresima županijske, međužupanijske i državne razine, a u nekoliko navrata je aktivno sudjelovala i na međunarodnim stručnim skupovima.

Objavila je niz stručnih i znanstvenih radova temeljenih na provedenim istraživanjima u području odgoja i obrazovanja učenika s teškoćama. Vanjska je suradnica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja u svojstvu članice stručne radne skupine za prilagodbu nacionalnih ispita s prilagodbom ispitne tehnologije u ispitnim materijalima i primjeni općega modela prilagodbe ispitne tehnologije.

Bila je članica stručnih radnih skupina za izradu predmetnih kurikula posebnih programa iz Matematike, Prirode i Njemačkog jezika pri MZOM. Trenutno je članica radne skupine za izradu smjernica za primjenu posebnih kurikula u okviru posebnih nastavnih programa za Matematiku i Matematičke vještine, Njemački jezik, Španjolski jezik i Društvo također pri MZOM.

U fokusu njenog profesionalnog interesa su metodički postupci u radu s učenicima s teškoćama, vrednovanje i samovrednovanje učenika s teškoćama te igra kao metoda i oblik rada. Za svoj rad i doprinos struci primila je nagradu “Prof. Tomislav Špoljar” Saveza edukacijskih rehabilitatora Hrvatske, a u dva navrata je proglašena jednom od najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika Hrvatske u postupku nagrađivanja koje provodi MZOM.

U slobodno vrijeme čita, prvenstveno beletristiku, gleda filmove i serije, isprobava recepte za nova jela, a najradije se igra sa svojom unučicom. Premda su joj korijeni u Dalmaciji, a djetinjstvo i ranu mladost provodi u Varaždinu, uvijek naglašava da je njeno srce u Međimurju te da se smatra Međimurkom.

Close Menu
Kontaktirajte nas